Nasza herbaciarnia

nasza historia...

Najpiękniejszą kamienicą na Wełnianym Rynku to ta z numerem 7. Jej budowa zakończyła się w 1898 r. Pięknie odrestaurowana przez obecnego właściciela według projektu znanego bydgoskiego projektanta Pana Józefa Święcickiego, przyciąga uwagę każdego przechodnia. 

W 2015 roku właściciel zgłosił kamienicę do konkursu "Najpiękniejszy wystrój świąteczno-noworoczny 2014/2015" organizowanego przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy i zdobył nagrodę za pierwsze miejsce.

W suterenie tego właśnie budynku znajduje się Herbaciarnia Kawiarnia „Asia”.

Otwarcie lokalu miało miejsce 15 stycznia 2000 roku. Początkowo były to tylko dwie sale utrzymane w kolorystyce starego złota, ale już w lutym tego roku otworzono salę kominkową. Pierwsze menu było bardzo ograniczone, podawano bowiem tylko herbatę, kawę, gofry z ciepłymi wiśniami i domowe ciasto. Stopniowo rozszerzano ofertę o nowe gatunki herbat, kaw, zimne napoje i desery lodowe.

W 2006 roku zmieniono wnętrze lokalu. Tym razem były to kolory bordowy i żółty. Z jednym wyjątkiem, sala kominkowa otrzymała kolor zielony.

W czerwcu 2008 roku oddano do użytku kolejną, czwartą salę. Charakterystyczną dla niej jest oczyszczona cegła i kolor starej bieli.

Historia lokalu jest krótka, ale wnętrza są przytulne i zachęcają do odpoczynku w domowej atmosferze. W 2015 roku Herbaciarnia Kawiarnia "Asia" obchodzi 15 lat swojej działalności.

Co u nas słychać…

  • 12
  • January 2022

22 urodziny

12 January 2022 20:36

Czytaj…